Bir Ergen Bebek Büyüyor!

Akvaryum Gezisi

Hafta sonunun gelmesiyle birlikte ailecek yapılacak, çocuklarımız için güzel bir etkinlik araştırmaya başlıyoruz. Akvaryum gezisi en güzel seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Son günlerde bol bol sosyal medyada hem tanıtımlarına hem de ailelerin gittiğine tanık oluyoruz.

Mevsimin kış olması ve son günlerde yağışlı günler geçirmemiz nedeni ile kapalı alan etkinlikleri daha çok ön plana çıkmakta. Biz de böyle havanın kötü olduğu bir hafta sonu akvaryum gezisi yapmaya karar verdik. Daha önce eşimle Florya’ daki İstanbul Akvaryum ve Forum İstanbul Avm’nin içerisinde bulunan Sea Life Akvaryum gezisi yaptığımız için oğlumuzla beraber farklı bir yere gidip keşfetmek istedik.

Emaar Akvaryum Gezisi

Akvaryuma giriş yapabilmek için öncelikle bilet almanız gerekiyor. Bir çok bilet seçeneğinin bulunduğu akvaryumda kendinize en uygun paketi alarak giriş yapabilirsiniz. Eğer Anadolu Yakası’ nda oturuyorsanız ve sık sık gelirim diyorsanız o zaman çok şanslısınız çünkü yıllık üyelik kartları ile çok makul bir fiyata çoklu giriş satın alabilirsiniz.

Ergen Bebek - Akvaryum Gezisi

İçeri girdiğinizde sizi bambaşka bir dünya bekliyor. İçeride harcanan maddi manevi emek sizi büyüleyecektir. Akvaryum diyince aklınızda sadece balıklar canlanıyor olabilir ancak kendinizi bu kadarla sınırlı tutmayın. Çünkü içerisi tam bir sualtı hayvanat bahçesi! Havuzun içerisinde oluşturulmuş yapay mağara ve kayalıkların arasında yaşayan bazen de havuzda yüzen penguenleri görünce bayılacaksınız.

Ergen Bebek uzun bir süre havuzda yüzen penguenleri anlamaya çalıştı. Önce köpek dedi sonra kedi ve sonra balık… En sonunda farklı bir hayvan olduğunu anlayıp kabul etti. Bir hayvan daha öğrenmiş olmanın mutluluğu ile o bölümden ayrıldık.

 

 

Ergen Bebek - Akvaryum Gezisi

 

Evimizde Ergen Bebek doğduğundan beri bir akvaryumumuz ve içerisinde beslediğimiz birkaç tane balığımız mevcut. Zaman zaman ölüyorlar tabi ancak yerine hemen yenilerini alıyoruz çünkü oğlum oynamayı ve onları beslemeyi çok seviyor. Tabi bizim akvaryumdan kim bilir kaç kat akvaryumları ve içerisindeki balıkları görünce mutluluktan çılgına döndü. Onların her birini camın dışından öpmeye ve ellemeye çalıştı. Her biri ile konuştu, onlarla fotoğraf çektirdi. Mutluluğu görülmeye değerdi.

Balıkları sevdikleri için onların üzerinden renkleri anlatıp öğrenmesini sağlayabilir veya biliyorsa pekiştirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Boy boy tüm balıkları görüp, köpek balıklarına ayrı bir ilgi ile baktıktan sonra gezimize diğer hayvanları görerek devam ettik.

 

Ergen Bebek - Akvaryum Gezisi

 

Binlerce çeşit balıkların yanında deniz anaları, deniz yılanları ve gördüğümüze inanamadığımız kocaman bir timsah ile bu akvaryum kendine hayran bıraktı. Gerçekten de boşuna su altı hayvanat bahçesi dememişler. Her çeşit su altı canlısını görüp 2 yaşındaki ergen bebek anlayabileceği şekilde öğrendikten sonra gezimizi sonlandırdık. Akvaryumun içerisinden çıkmadan bir bölümde çocukların kinetik kumlar ile oynayabileceği ekstra bir bölüm yapmışlar. Onlara özel masaların olduğu bir bölüm. İsterseniz orada biraz oturup çocuğunuzu oynatabilir, gezmekten yorulmuş çocuğunuzun dinlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Emaar Akvaryum Gezisi Fiyat Bilgisi

Aile Paketi

(Anne,Baba ve 14 yaş altı 2 çocuk)

170TL
Yetişkin

14-64 yaş

55TL
Çocuk

14 yaş altı

44TL
Öğrenci ve Öğretmen 44TL
Yaş 65 ve üstü 44TL
Aile Paketi İlave Çocuk 32TL
Yıllık Üyelik Yetişkin 125TL
Yıllık Üyelik Çocuk 105TL
Vodafone’lulara özel 2 bilet 110TL

 

 

Emaar Alışveriş Merkezi

Emaar Avm’nin içerisinde bulunan Emaar Akvaryum diğer akvaryumlar gibi avm içerisinde bulunduğundan, çocuğunuzu eğlendirdikten sonra gerek sizin için gezme alanı açısından gerekse her mağazayı içinde bulunduran bir avm olması açısından tercih edilebilir bir yer.

Ergen Bebek - Akvaryum Gezisi

Avm’nin alanı büyük olduğu için çocuğunuzu sadece akvaryum ile de kısıtlamamış oluyorsunuz. Büyük top havuzlarının olduğu bir bölüm var. Eminim çocuğunuz bu bölüme bayılacaktır.

Avm’ de yaptığınız 50TL ve üzeri alışverişlerde bu alanı kullanmak ücretsiz. Akvaryum girişi sonrası fişinizi göstererek buradan yararlanabilirsiniz.

 

 

Anne Tavsiyesi :

Biz gezimizi bitirdikten sonra yemeğimizi yedik, biraz mağaza dolaştık, Ergen Bebek top havuzuna aşırı kalabalık olduğu için maalesef giremedi. Hafta içi bir gün veya daha sakin bir saat diliminde giderseniz belki siz çocuğunuzu sokabilirsiniz.

En önemli tavsiyem olarak da Akvaryumu özellikle bebek arabası ile gezmeyin. Çünkü bir yerden sonra bir kat aşağı inmeniz gerekiyor ve bebek arabasıyla zorlanabilirsiniz. Zaten gördüğü su altı dünyası karşısında kayıtsız kalamayan çocuğunuzun bebek arabasında oturup etrafı izlemesini beklemeyin. Aktif olmak koşup oynamak isteyecektir.

Şimdiden iyi gezmeler, keyifli saatler dilerim.

 

Diğer gezilerimiz için lütfen tıklayın https://ergenbebek.com/category/geziler/

 

 

Bunları da Sevebilirsiniz

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Bizden haber almak ister misin?

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

×