Bir Ergen Bebek Büyüyor!

Bebeğinize Yaz Tatili Alışverişi

Yazın gelmesi ile birlikte, sıcaklar kendini göstermeye başladı ve gelsin tatil planları! Peki bebeğinize yaz tatili alışverişi yaptınız mı? Hiç bir şeyi unutmamak için alışverişe çıkmadan önce bir liste yapmak, alışverişimizin yarısından çoğunu hallettiğimiz anlamına gelir. İlk olarak liste yapmakla başlayalım.

Bebeğinize Yaz Tatili Alışverişi Listesi

Kıyafetler

  • Bebeğimiz/çocuğumuz küçükken daha hızlı bir büyüme kaydettiği için, bir sene önce üzerine olan kıyafetleri ve aksesuarları bu sene giymesi pek mümkün olmayacağından, öncelikle geçen seneden kenara ayırdığımız yazlık kıyafetlerini bir kenara çıkartıp, olanları ayırarak kıyafet temizliği ile işe başlayabiliriz.
  • Bebeğimizin cinsiyetine göre yazlık incecik tiril tiril pamuklu tişörtler, şortlar, etekler almaya özen göstermekte fayda var. Kalın kumaşlı penyeler veya yakalı tişörtler yaz mevsiminde çocukları olağanın dışında terlettiği için incecik penye olmalarına dikkat edelim. Mümkünse birkaç tane sıfır kollu, atlet ve tişörtler alalım. Bazı serin akşamlarda üzerine giydirmek için ince penye hırkalar ve ince eşofmanlar da unutulmamlı. İnce penye hırkaların yerini keten gömlekler de alabilir. Bir de mutlaka incecik uzun kollu ve bacaklı bir takım da olsa pijama almak faydalı olacaktır. Bazı yazlık yerlerde gündüzleri ne kadar sıcak olsa da geceleri serin veya klima açmak zorunda kalabildiğimiz durumlarda bu pijamalar kurtarıcı olacaktır.
  • Deniz alışverişi için olmazsa olmaz, deniz bezleri ve mayolar… Mayoları çocuklarda üst kısma Uv korumalı tişörtleri altlarına ise kız çocuklarına bikini altı erkek çocuklarına ise deniz şortu veya deniz bezlerini giydirmek daha mantıklı oluyor. Hem güneş ışınlarından korumuş oluyoruz hem de daha pratik geliyor bana. UV ışınlı tişörtler için Penti’ye bakabilirsiniz.Linke tıklayarak göz atabilirsiniz.

Ayakkabılar

  • Geçen sene alıp da kısacık yaz tatilinde kocaman paralar verdiğim o marka terliklerinin hiçbiri maalesef ki bu sene ayağına olmadığı için, bu sene tekrar deniz için bir terlik, günlük giyinmesi için de açık bir sandalet almak durumunda kaldım. Denizde giymesi için Crocs marka bir terlik aldım. Linke tıklayarak göz atabilirsiniz. Günlük giyinmesi için ise Birkenstock marka sandalet satın aldım. Linke tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • Deniz kenarında ayağına bir şey batmaması için, havuz kenarında ayaklarının kayıp düşmemeleri için deniz patikleri inanılmaz kullanışlı oluyor. Bunun için de tabii ki Slip Stop markasını tek geçerim. Artık bir çok mağazada hatta oyuncakçılarda bile satılan bu markayı mutlaka tavsiye ederim. Linke tıklayarak göz atabilirsiniz.

Aksesuarlar

  • Deniz dedik, havuz dedik aksesuarsız olur mu hiç? Yüzmelerine yardımcı kolluklar, denizde siz yüzerken yanınızda sizinle gelebilecekleri can simitleri, oyun oynayacakları su havuzları derken tabii ki tüm şişme ürünleri ve yaratıcılıklarını geliştirecek kova, kürek, tırmık setleri edinmek harika olacaktır. Ben tabii ki hepsini ebebek’ ten satın aldım. Linke tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • Deniz ve havuzda bebeğimi kurulamak için doğduğundan beri hem büyük boy bir müslin bez hem de havlu kullanıyorum. Müslin çok çabuk kuruduğu için mutlaka yanıma alıyorum. Havlu da müslinin kurumadığı yetersiz kaldığı zamanlarda yardımcım oluyor. Bu ürünlerinin de hepsini ebebek’ ten temin edebilirsini. Linke tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • Güneşin olumsuz etkilerinden korunmak için mutlaka bir şapka, güneş gözlüğü alışverişi yapmak gerekir. Çocuklar için harika uv korumalı şapkalar ve güneş gözlükleri mevcut. Alacağınız güneş gözlüğünün özellikle kaliteli %100 UV korumalı olmasına dikkat etmek gerekir. Ben marka olarak izipizi seçtim. Linke tıklayarak göz atabilirsiniz.

Bakım

  • Güneş demişken tabii ki diğer akla gelen ise güneş kremi olacaktır. Bu konu çok fazla ucu bucağı olmayan bir konu. Çeşit çok fazla. Aranan özellikler çok önemli. Seçeceğiniz marka ne olursa olsun öncelikle en az 50 SPF koruma özelliğinin olmasına dikkat etmeliyiz. İkinci özellik ise tabii ki doğal ve içerisinde zararlı kimyasalların olmadığı bir ürün olması tercihiniz olmalı. Geçen sene burts bees marka güneş kremi yurt dışından almıştık. Ancak bu sene burada bulamadığım için INCIA marka güneş kremi almayı tercih ettim. Linke tıklayarak göz atabilirsiniz.
  • Yaz akşamlarının korkulu rüyası sivri sinekleri unutmamak lazım. Bebeklerimizin kanını emen hain sivri sinekler ile geçen sene ev yapımı sinek kovucu ile başa çıkmaya çalıştık. Çok fazla etkili olduğunu söyleyemeyeceğim ancak, fena da sayılmazdı. Doğal olmasından yana olduğum için küçük bir sprey şişenin içerisine lavanta yağı damlatarak kendi sinek kovar spreyimizi oluştursak da bu sene hazır bir sinek kovucu almaya karar verdim. Linke tıklayarak göz atabilirsiniz.

Aklıma geldiği kadarı ile sizlere bu sene yaptığım yazlık alışverişimizden bahsettim. Sizlerin de aklınıza gelen bir şeyler varsa benimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum.

Instagram hesabım için linke tıklayabilirsiniz.

Diğer tüm tavsiyelerim için linke tıklayabilirsiniz.

Bunları da Sevebilirsiniz

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Bizden haber almak ister misin?

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

×