Bir Ergen Bebek Büyüyor!

Bebek Arabası Seçimi

Bebek arabası seçimi en önemli konulardan biri çünkü; bebeğinizin doğumu ile hayatınıza girecek ve her ne kadar bebekten bebeğe göre değişse de 3 yaşına kadar ortalama kullanacak.Yani bebekli yeni hayatınızın demirbaşlarından biri olacak.Bu nedenle en iyi tercihi yapmak gerekir.

Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İndirim Zamanları

Hamileliğimin sanırım 7.ayında bir indirim olmuştu.Bu indirimler hamile anneler için asla kaçırılmaması gereken zamanlar. Çünkü mutlak ihtiyaç olan ve fiyat olarak pahalı olan ürünleri bu zamanlarda almak çok faydalı olacaktır.

Konfor

Bebek arabası seçerken konfora çok önem vermeliyiz. Bu hem bebeğinizin konforu hem de sizin bebek arabasını kullanırken konforunuz açısından dikkat edilmesi gereken bir nokta. Bebeğiniz için dikkat etmelisiniz çünkü her zaman oturur pozisyonda olmayacak. Arabasında uyuyacağı zamanlar olacağı için kademeli olarak yatırabildiğiniz bir bebek arabası seçmelisiniz.

Bebek arabanızın sırt kısmının dayanıklı olması ve oturma şiltesinin kalınlığı bebeğinizin rahat oturmasını sağlayacaktır.

Mevsimler

Mevsimsel değişimleri de unutmamak gerekiyor. Yağmur yağdığı zaman yağmurluğu olan bir araba bebeğinizi ıslanmaktan koruyacak, ekstra bir şemsiye tutma ihtiyacı duymayacaksınız. Soğuk havalarda ayak korumasının olması battaniye ile üzerini örtmekten daha kolay olacaktır. En azından üzerinden düşme ihtimali olmuyor.

Sıcak havalarda da bebek arabası seçimi önemli çünkü; güneş ışınlarının direkt olarak dışarıdayken bebek arabasına geliyor olması ultraviyole ışınlarından koruma seçeneğini devreye sokuyor. Bu şekilde korumalara sahip bebek arabası tenteleri mevcut.

Kullanım Kolaylığı

En çok önemli noktalardan biri aslında kullanım kolaylığı. Biz anneler özellikle yalnız bir yere gitmek istediğimizde, gerek kendi aracımızla, gerekse taksi kullandığımızda bagajdan bebek arabasını çıkartmaya çalıştığımızda ağırlık açısından bizi zorlamıyor olması lazım. Ağırlık kısmını hallettikten sonra biz anneleri en çok zorlayan noktalardan biri de bazen tek elimizde bebeğimiz olduğunda diğer elimiz ile bebek arabasını açmaya çalışmamız oluyor. Bebek arabası seçimi yaparken isterseniz tek elle açılıp kapanabilen araba seçeneğini de maddelerinizin arasında tutabilirsiniz.

Bebekleriniz doğduğu ilk zamanlarda dışarıyı görmekten çok, sizlerin bebeğinizi görmeniz çok daha önemli bir ayrıntı. Bu sebeple, çift yönlü kullanabilen bebek arabası seçeneğini de göz önünde bulundurun derim. Bu madde bebeğiniz büyüdüğünde de etrafı izlemek istediğinde arabasını dışa döndürüp etrafı izlediği için siz gezerken onun da arabasında sıkılmamasını sağlayacaktır.

Bebek arabanızın tekerleklerinin 360 derece oynaması çok önemli. Bu size arabayı sürerken kullanım açısından büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bebek arabanızın kumaşı ya silinebilir olmalı. Silinebilir olsa da aslında tüm kumaşın araba soyularak çıkartılması da artı bir seçenek olacaktır. Makineye atıldığında tertemiz ilk günkü gibi çıkıyor olması sizi de mutlu edecektir. Sonuçta bebekler kusabilir, yedikleri yemekleri dökebilirler. Bunu silmek bazen yetmeyebilir.

Güvenilir Olması

Bebeğinizin güvenliği sizin için en önemli şey. Sonuçta onlar bizim göz bebeğimiz. Devrilen, ağırlık astığımızda denge sağlamayarak bebeğimizin düşmesine neden olabilecek bir arabayı hiçbir anne istemez değil mi? O zaman bu konu çok önemli. Mutlaka güvenlik testlerinden geçmiş veya sizin de kendiniz deneyip test edeceğiniz bir aracı almanız sizin ve bebeğiniz için doğru olacaktır.

Her şeyi gözden geçirdiniz ve en doğru arabayı seçtiniz diyelim. Peki bu kadar uğraşıp karar verip para harcadığınız bebek arabanız ne kadar süre sizi idare edecek? Bu seçenekte garanti süresi ve garanti ağı devreye giriyor. Eğer iyi bir garanti ağı ve uzun bir garanti süreniz olursa kim bilir belki ikinci bebeğinize bile kullanacak kadar sizi idare edecek bir bebek arabası almış olursunuz.

Bebek Arabası Seçimi Tavsiye

Yukarıda anlattığım tüm detayları göz önünde bulundurarak ben bebeğim için Trilogy Inglesina bebek arabası seçimi yaptım. 2 yılı aşkın süredir güvenle kullanıyoruz. Ben almadan önce yakın arkadaşlarımın bebek arabalarını deneyip kullanım kolaylığı kısmını bu şekilde test etmiş oldum. Sizler de hem genel geçer kurallara dikkat ederek hem de kullanıcı önerileri ile tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Bol şans!

Bunları da Sevebilirsiniz

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Bizden haber almak ister misin?

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

×