Bir Ergen Bebek Büyüyor!

Hamile Oldugumu Nasil Paylastim?

Gerek hayat karşı, gerekse olaylara yaklaşım açısından herkesin görüşü birbirinden farklıdır. Peki ben hamile olduğumu nasıl paylaştım? Tabii ki elime mikrofonu alıp camdan bağırmak istedim ama yapmadım!

Hamile olduğumu ilk kimlerle paylaştım?

Telefonumu elime alıp bütün aile büyüklerime, yakın arkadaşlarıma haber verdim. Hepsi ile mutluluğumu paylaşıp kah ağlayıp kah güldükten sonra eşimle ortak verdiğimiz karar doğrultusunda sosyal medyada hamile olduğumu paylaşmama kararı aldık. Tabi bu kararda annelerimizin yaptığı nazara gelirsiniz baskıları etkili olmadı dersem yalan olur. Ben zaten dünyadaki en batıl inançlı insanlardan biri olarak, 9 ay saçını kestirmemiş, asla boyatmamış bir anne adayı nasıl paylaşabilirdim ki bu tazecik haberi…

ilk başlarda 3 ay söylemeyiz kimseye diye düşündük. Tabii ki sonrasında göbek alıp başını gidince, bağımsızlığını ilan edince kimi kimden saklıyorsun. Aslında benim bu kararıma saklamak denemez sadece bağıra bağıra paylaşmayı seçmedik denilebilir.

Bir gün yurt dışına çıkıyordum o zamanlar 6 aylık hamileydim göbeğim bayağı bir gözükmekte. Hava limanında x-ray cihazından geçmek istemediğimi söyledim. Tam üzerim bayan polisler tarafından aranırken bir de baktım ki arkamdan biri bağırıyor: ‘İnanmıyorum Elif hamilesin!’ Tabi hayat öyle bir duruma geldi ki artık insanlar birbirleri ile görüşmeseler bile sosyal medya paylaşımlarımız sayesinde birbirimizin hayatlarına konuk oluyor, hakkımızda her şeyi anlattığımız hesaplarımıza, birbirimizi dahil ediyoruz. Hepimiz bu duruma o kadar alışmışız ki, farklı bir durum oluştuğunda insanlar üzerinde şok etkisi yaratıyor. Evet paylaşmayı tercih etmediğim için görünce şaşırdın dedim arkadaşıma. Sonrası ben bir fotoğraf koyana kadar hep böyle beni görenlerin şaşırması ile geçen bir süreç oldu.

Hamile Olduğumu Nasıl Paylaştım?

Doğum günümde arkadaşlarımın aldığı mavi balonlara benim giydiğim beyaz uzun elbisem eklenince, arkadaşlarım arasında kutladığım küçük doğum günü kutlamam, bebeğimin partisi havasında geçti. İlk kez orada çekildiğim fotoğraflarımı sosyal medyada yayınlayınca, yıllardır kullandığım hesaplarımda böyle bir beğeni sayısı hiç görmemiştim. Resmen beğeni ve yorum yağıyordu. Ne benim telefonum sustu o gün, ne de eşimin. Görüştüğüm insanların dışındaki görüşemediğim ya da uzağımda kalan insanların o fotoğrafla öğrenmesi şaşırtıcı olmuştur tabii ki.

Artık tehlikeli zamanı geçtiğimize göre ergen bebek neredeyse doğacak aya geldiğine göre, paylaşımda sorun olmaz değil mi?

Peki siz ne zaman yaptınız ilk paylaşımlarınızı? Benim gibi nazar korkunuz var mıydı? Ya da bunun baskısını yapan aile büyükleriniz?

Yorum olarak yazabilirsiniz.

Hamilelik Hikayem için tıklayın.

Bunları da Sevebilirsiniz

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Bizden haber almak ister misin?

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

×