Bir Ergen Bebek Büyüyor!

Hamilelik Hikayem

Hamilelik hikayemi çok seviyorum çünkü; bu benim hayalimdi… Hani küçükken kız çocuklarına sorarsınız büyüyünce ne olmak istersiniz diye ve küçük kız anne der ya, evet işte ben onlardandım. Sanki kızlar büyür anne olur, erkekler büyür baba olur.

Sonra büyüdükçe çocukları çok sevdim, hatta puanım yetse öss de mutlaka anaokulu öğretmeni olmak isterdim. Ya da edebiyat!

Evlendiğim adam benim tam da tersim hiç çocuk sevmeyen, yolda gösterdiğim çocukların yüzüne bile bakmayan bir adam olunca haliyle çocuk sahibi olmamız benim itip kakmamla 4 seneyi buldu. Şimdi ona sorsan bin pişman. Tabii ki babalık harika bir duyguymuş diyor…

Sonuç olarak hamile olduğumu öğrendiğimde dünyanın en mutlu insanı bendim. Ona ne yarar ne yersem bana değil bebeğime kilo yapar, doğunca ne yapmak lazım emzirmek nasıl olur falan derken bir sürü makale, kitap okudum.

Hamilelik Hikayemde İlk 3 ay

Hamileliğimin ilk 3 ayı boyunca midem bulandı. Kendimi çubuk krakere adamış evin sabit bir çok köşesine çubuk kraker kampı kurmuştum. Neyse ki çok uzun sürmedi. Sadece hamile kalmadan önce başlamış olduğum almanca kursuma 3ay gidemeyince bırakmak zorunda kalmıştım.

Hamilelik hikayem aslında 3 aydan sonra güzelleşti çünkü; hamileliğimin 3.Ayına girmem ile birlikte bütün bulantılarım kesildi ve ben kendimi gittikçe büyüyen göbeğimle sokaklara atmaya başladım.

Bebeğim cinsiyetini 4.ayımızı doldurduğumuzda belli ettiği gün Paris’e gezmeye gidiyordum. Harika bir 3gün geçirip cinsiyetini öğrenmemle ilk cicilerini oradan alma şansım oldu. Elbet eski gezilerimden daha çok yoruluyordum ancak oğlumla gezmek ayrı bir güzeldi.

Hayatımın her evresinde asla kilo almayan biri olarak hamileliğimde de her ay 1kg almanın gururunu yaşıyordum. O büyük mutlulukla genel tarama testine gittiğim gün gebelik şekerinde şüphelendi doktorum. Her ne kadar tartışmalara sebep olsa da bu şeker yükleme testleri, ben bebeğin sağlığı için yapılması gerektiğinden yanayım. Beni gören biri bende asla şeker olmadığını düşünürdü buna ben ve doktorum dahil ancak durum hiç de öyle olmadı. Bende gebelik şekeri çıktı ve ben bundan sonra ekstra şeker dikkatli devam etmeliydim. Bu hem benim hem de bebeğimin sağlığı için çok önemliydi.

Hamilelik Hikayemde 6.ay

6.ayımın yaza gelmesi şahaneydi. 6.ayımı tabiiki evde oturarak geçiremezdim. Yakın bir arkadaşımın düğünü için gittiğim bursadan ver elini çeşme dedim. Karnım artık bağımsızlığını ilan etmiş almış başını gidiyordu. Ama yüzmek bir hamilenin yapacağı en güzel şeydi bence. Çeşmenin buz gibi sularına kendimizi atmıştık ergen bebekle. Sağolsun o da benim gibi suyu çok sevdi.

Hamilelik Hikayemde 9.ay

9.ayında da evde oturmadım hamileliğimin. Dolaştım gezdim ve tabiiki oğlumun tüm hazırlıklarını tamamladım. Tüm hediyeliklerini hatta 40 mevlidi için vereceğimiz hediyeleri bile doğumdan önce canım arkadaşlarımın da desteği ile hazırladık. Artık doğuma hazırdım…

Doğumdan bir gün önce bile eşimin doğumda giyeceği gömleği ütülerken hala enerjiktim. Derler ya doğum enerjisi geldi bana diye ne şanslıyım ki o benden hiç gitmedi. 9ay boyunca hayatımda kalkmadığım kadar erken kalktım. Hiç uykuyu sevmedim. Belki de hayatımın en verimli dönemini geçirdim…

Hamilelik Hikayemin Son Günü

Benim için hamileliğin en kötü yanı son günüydü… Çok ağladım. O kadar büyük bir bağ kurmuştuk ki oğlumla. Onu içimden alacaklar diye çok ağladım. Tabii ki görmek kucağına almak hissetmek çok güzel bir şey ama içimdeki tekmeleri kurduğumuz iletişim anlatılamaz…

Bir kadına verilmiş en güzel şey hamilelik… Nerede bu duyguya erişmek isteyen bir kadın varsa Allah dualarını duysun. Her kadın bu duyguyu mutlaka tatmalı.

Ve biz kadınlar bu hamileliği sonuna kadar güzellikleriyle en iyi şekilde yaşamalıyız… Unutmayın o küçücük melekler bizleri duyuyor ve hissediyor. Ne kadar mutluysak o kadar mutlular… Konuşun! Artık sizin en yakın dostunuz içinizdeki melek. Önce kendinize ve sonra tabii ki ona iyi bakın…

Bunları da Sevebilirsiniz

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Bizden haber almak ister misin?

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

×