Bir Ergen Bebek Büyüyor!

Mama Sandalyesi Seçimi

Benim için en önemli konulardan biri mama sandalyesi seçimi oldu. Eğer benim oğlum gibi aşırı hareketli, yerinde durmayan bir çocuğunuz var ise sizin de bu konuya çok dikkat etmeniz gerekir. Kendini mama sandalyesinden sarkıtma, mama sandalyesinin üzerinde ayağa kalkmaya çalışma, bunu yaparken girdiği şekiller düşünülürse güvenlik açısından çok önemli olduğunu söyleyebilirim.

Mama Sandalyesi Seçerken Dikkat  Edilmesi Gerekenler

Mama Sandalyesi ve Güvenlik

Güvenlik kısmı çocuğunuzu bazen yalnız bırakmak zorunda kaldığınızda da içinizin rahat etmesi açısından çok önemli. Bebeğiniz mama sandalyesinde otururken kapı çalabilir, ocakta yemeğiniz vardır ona koşmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda seçtiğiniz mama sandalyesinin güvenliği gönül rahatlığı ile hareket etmenizi sağlar.

Mama Sandalyesi Fonksiyonları

Biraz daha ileriye yönelik düşündüğünüzde sizin için fonksiyonları seçiminizde dikkat edilmesi gereken bir nokta daha oluyor. Örneğin 6aylık ilk ek gıdaya başladığımız zaman oğlum daha tam olarak oturamıyordu ancak mama sandalyemiz yatar pozisyona kadar şekil alabildiği için istersem ana kucağı eğriliğinde kullanabildim. Bu benim çok işimi kolaylaştırdı. Aynı zamanda oturma eylemini daha kolay başarmış olduk.

Fonksiyonlu bir mama sandalyesinin en büyük artılarından biri de yemekten sonra veya normal bir zamanda tamamen yatırır pozisyona alarak içerisinde bebeğimi uyutma şansım oldu. Farz edin ki bebek arabasında uyumuş…

İkinci bir fonksiyon özelliği ise aldığınız mama sandalyesinin yüksekliğinin ayarlanabilir olması. Bu da yaşı büyüdüğü zaman sizin için bir artıya dönüşecektir. Yürümeye başladığı zaman kendisi oturup kalktığında, mama sandalyesinin önündeki masa kısmını çıkarttığınızda ve oturma kısmını alçalttığınızda, çocuğunun sandalyesini koltuk gibi kullanabilecek ve kendi isteği ile oturup yerleştiği sandalyesinde mutlu bir şekilde yemek yemesini sağlayacaksınız. Hatta yemek yemediği zamanlarda da mama sandalyesi küçük bir koltuk görevi görecektir.

Mama Sandalyesi Markası

Ben peg perego

mama sandalyesi seçtim.Hem deri olması nedeni ile silmesi çok daha kolaydı. Mağlumunuz çocuğunuzun tabağındaki yemeğin yarısını çocuğunuz yiyorken yarısının tadına etraf bakıyor olacağı için silinebilirlik özelliği çok önemli.

Mama Sandalyesi ve Masası

Mama sandalyesinin ön kısmında bulunan masa kısmının ek tepsili olmasına özen gösterin. Bu özelliği sayesinde bebeğiniz yemeğini yedikten sonra komple masa kısmını temizlemektense, tepsi kısmını çıkartıp temizlemek, hatta belli sıklıkta bulaşık makinesinde yıkamak sizin için büyük kolaylık olacaktır.

Bizim kullandığımız mama sandalyemiz bu saydığım tüm özelliklere sahip olduğu için, özellikle güvenlik konusunda her türlü yaramazlığa rağmen düşmesine asla olanak vermediği için bizi çok tatmin etti. Dilerim siz de bebekleriniz için en doğru seçimi yapmış olursunuz.

Bunları da Sevebilirsiniz

2 Yorumlar

 1. Melike

  19th Oca 2019 - 8:59 am

  Cok faydali bir yazi olmus cok tesekkur ederim 🙂

  • ergen bebek

   21st Oca 2019 - 9:24 pm

   Beğenmenize sevindim 🙂

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Bizden haber almak ister misin?

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

×