Bir Ergen Bebek Büyüyor!

Sevgililer Günü

Yaklaşık 1 aydır sokaklarda kırmızının çoğunlukta olduğu, her yerde çiçeği böceği daha fazla görmemize sebep olan gün, Sevgililer Günü! Bu güne karşı olan da çok savunan da. Ancak eminim karşı çıkanlar da bir buket çiçek alsa sevdiğinden, neden aldın demez değil mi?

Ben oturup da şimdi aman bu günü kutlamayın bunlar hediye tuzakları, aman gidin paranızı harcamayın tüketim çılgınlığına girmeyin demeyeceğim. Çünkü evindeki eşinden, hayatındaki sevdiğinden bir yılın hiç bir günü sevgi göremeyen insanlar var. Belki etrafındaki ambianstan etkilenip onlar da sevdiğini bu özel günde hatırlayacak. Belki küsler bu günü bilip barışacak. Belki bu özel günü kaçırmayıp bu günde dünya evine girip yeni bir başlangıç yapanlar olacak.Belki aylardır iş yapamayan esnaf yılın satışını yapacak. Belki sokaklarda bu soğukta çiçek satan teyzelerimiz çiçekleri erkenden bitirip sıcak yuvalarına ceplerinde paraları ile dönecek.

Yani size sesleniyorum ey mutlular! Kendiniz mutlusunuz 365 gün sevip seviliyorsunuz diye, bugünü fırsat bilen insanların heveslerini kursaklarında bırakmayın. Siz sevip sevilmeye devam edin ancak bugünün artılarından yararlanacak insanları da unutmayın.

Anne Olduktan Sonra Sevgililer Günü

2 yıl önce kucağıma evladımı verdiklerinde, sanki hiç hayatım boyunca sevmemiş ve sevilmemiş gibi hissettim. Kucağımdaki mutluluk günlerce yazsam anlatabileceğim seviyede değil inanın. Anne olanlar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. Olmayanlara da bu mutluluğu tatmaları için Rabbim tez zamanda nasip etsin inşallah.

Erkek annesi olduğum için midir, yoksa kız çocukların da anneleri ile ilişkileri bu yaşlarda bu şekilde midir bilemiyorum ancak; oğlumla resmen aşk yaşıyoruz diyebilirim. Sabahları uyandığında beni severek uyandıran, güzelim bebeğim diyerek, uyan annecim diyen, gece uykuya dalarken ellerini ellerime kenetleyen sevgi dolu bir evladım var Allah nazarlardan saklasın. Kendisi ile öyle mükemmel bir ikili olduk ki, her dakika beraber eğleniyor gülüyor, geziyor, hayatın tadını çıkartıyoruz. Ben de tekrar çocukluğumu yaşıyorum.

Ergen Bebek İle Sevgililer Günü

Büyük bir aşkın içerisine düşmüşken, ben de bugünü iki aşkımla birlikte her gün olduğu gibi geçireceğim, aşkla sevgiyle, huzurla… Yanında olduğum sevdiklerimin varlıklarına bir kez daha şükrederek, hamd ile… Bana en çok şeyi öğreten minik aşkım sevgi yumağım sanırım sana en çok öğrettiğim şey bu oldu, Sevmek!

Önce kendinizi sevin, aynaya baktığınızda yüzünüz gülsün. Sonra içinizdeki benliğinizi sevin. Soluduğunuz nefese şükredip, Rabbinizi sevin. Gülümsemenize sebep olan ailenizi ve dostlarınızı sevin. Ama gerçek sevin. Miş gibi yapmayın. Kendinizi ve karşınızdakini kandırmayın. Evladınızı sevin ama sadece onu sevmek ile kalmayın, ona sevmeyi sevilmeyi de öğretin. İlk kurduğu cümlelerden biri Seni Seviyorum olsun. Dokunduğu oyuncağını, sallandığı salıncağı, tüylerini sevdiği köpeği sevsin, izin verin! Yapma etme elleme demeyin. Siz ona sevmeyi öğretin ki o da sevmeyi bilsin. Unutmayın bu dünyayı sevgi kurtaracak! O minik kalplerde öğrettiğiniz sevgiler büyüyecek yeşerecek ve dünyamız yaşanır bir hale gelecek.

Sevgi ile kalın! Gününüz kutlu olsun…

Bunları da Sevebilirsiniz

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Bizden haber almak ister misin?

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

×