Bir Ergen Bebek Büyüyor!

Su Çok Güzel Gelsenize!

Deniz tatili ergen bebek doğduktan sonra,daha çok çocuğun tatili oldu.Sudan çıkmayan ergen bebek bağırıyor, ”Su çok güzel gelsenize!” Tabii ki çok güzeldir oğlum biz sana sahip çıkacağız derken pek yüzemesek de buradan bakınca çok güzel duruyor bence de:)

Denizde Bir Ergen Bebek

Kendini kolluksuz yüzebilecek sandığı için sürekli bir suya koşma hali, aman tökezleyip kıyıda düşmesin, aman boğulur derken, kıyıda takılan anne, eve döndüğünde tepeden 90 derecelik açıyla sadece omuzlarının ve sırtının yandığını farkettiğinde artık çok geçtir. O yüzden aman diyeyim önce kendi omuzlarınız ve sırtınıza sürün o 50 spf güneş kremlerini. Ben sürmedim pişmanım.

Su Çok Güzel Gelsenize Tavsiyeler

Ergen Bebek - Su Çok Güzel Gelsenize!Deniz tatili için yayınlamış olduğum alışveriş listem sayesinde tam eksiksiz tatilimize gelmiş bulunmaktayız. Spf korumalı deniz tişörtlerini bebeklerinizden eksik tutmayın çünkü en yüksek koruyuculu kremlere rağmen bizim ergen bebek hemen güneşi üzerine cekmeyi başardı. Ben çifter çifter almıştım mayo-tişört ikililerini. Denizden çıktığında değişim açısından çok iyi oldu. Ancak burada tavsiye etmem gereken bir konu var ki o da deniz bezi. Hiç bir yerde bulamadığım için bu sene satın aldığım prima marka deniz bezi, ergen bebeğin çok hassas olan teni dolayısı ile her yerini pişik yaptı. Tatilin ilk günü bir kez taktık ve sonrası maalesef hüsran. Bacak arası ve poposu komple pişti çocuğumun. Umarım sizler böyle bir şey yaşamazsınız.
Geçtiğimiz senelerde hep huggies marka alıyorduk ancak hiç bir yerde bulamadım. Bazı rivayetlere göre yavaş yavaş huggies markasının türkiyeden çekildiği doğrultusunda. Ne denli doğru bilemiyorum ancak kendisini maalesef çok özlüyorum.

Denizde kullandığımız kolluklarımızdan bahsetmek gerekirse ergen bebek 8 aylıkken almıştım her sene denedik istemedi, sonunda şeytanın bacağını bu sene kırarak kollukları takmayı başardık. Artık kollukla da olsa tek başına harika yüzüyor. Sahildeki bir çok çocukta gördüğüm my mini baby marka bu özel kollukları ısrarla tavsiye ediyorum. Linke tıklayarak bu kolluklara ulaşabilirsiniz. Kendi yüzebildiğini gören ergen bebeğe bir özgüven geldi ki sormayın gitsin. Resmen bağırıyor Su çok güzel gelsenize!

Deniz suyunun verdiği yorgunluğun yanına yapılan aktiviteler de eklenince, akşam mis gibi uykuya dalan bebekler tadından yenmiyor. Sağlık açısından aldıkları d vitamini ise işin balı kaymağı. Anne ve babaların en azından erken rezervasyon döneminde pek can yakmadan tatil satın almaları, hem kendilerine bir mola hem de çocukların faydalanması açısından çok önemli. Erken rezervasyon döneminde tatil almadıysanız da bir çok seçeneğin olduğu, kendi bütçenize göre tercih yapabileceğiniz son dakika tatil fırsatlarını kaçırmayın derim. Fırsatlara göz atmak için tıklayabilirsiniz.

Şimdiden bol güneşler!

Tüm tavsiyelerimi görmek için tıklayabilirsiniz.

Instagram hesabım için tıklayabilirsiniz.

 

Bunları da Sevebilirsiniz

Yorum Bırakın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bizi Takip Edin

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram

Bizden haber almak ister misin?

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.

×